Piątek, 31 października 2014. Imieniny: Urbana, Augusta, Krzysztofa
Kontakt
rss
Myszyniec
reklama

Myszyniec z elektrownią

2013-01-22 09:31
ME
Elektrownia w Rzeszowie - jej budowa kosztowała ok. 12 mln zł. Maksymalna jej moc to 660 kW. Największą atrakcją elektrowni jest tzw. przepławka, czyli kanał umożliwiający rybom migrację w górę rzeki.

A chodzi o elektrownię wodną. Samorząd Myszyńca ma takie plany na przyszłość i jak zapowiada burmistrz Bogdan Glinka, będzie starał się o dotacje na ten cel. Elektrownia ma dać gminie spore oszczędności.

Elektrownia wodna dawałaby oddzielne źródło energii m.in. obiektom gminnym, budowanym wokół zbiornika w Wykrocie.

- Zasilałaby oświetlenie wokół zbiornika - wylicza burmistrz. - I całą Kurpiowską Krainę.

A utrzymanie obiektu wokół zbiornika będzie na pewno kosztowne, znajdzie się tam przecież parking i kilkaset miejsc parkingowych. Elektrownia powstanie tuż obok zbiornika. Budowa jest możliwa ze względu na ukształtowanie terenu przy akwenie - jest tam spadek gruntu i tama.

Jak mówi burmistrz Glina, inwestycja kosztować ma - według wstępnych wyliczeń - ok. 3 ml zł. Wniosek na dotację samorząd zamierza składać za rok.

Komentarze (8)

Dodaj komentarz
Oceń artykuł:
-1
+1
+1 (3)
~Mikołaj (2013-04-16 11:40)
IP: *.*.87.40
A po co mi plany za 500 zł jak bym chciał to bym prywatnie je zrobił
Odpowiedz
Zgłoś do moderacji
-1
+1
0 (0)
~obiektywna (2013-02-06 22:44)
IP: *.*.234.154
Do sroczki, a może basen, planetarium i obwodnicę Myszyńca?
Odpowiedz
Zgłoś do moderacji
-1
+1
+1 (1)
~mikołaj (2013-02-02 11:29)
IP: *.*.28.38
Dokładnie co z kolektorami Panie burmistrzu pieniądze zostały od mieszkanców pobrane a informacji brak!!!!
~kolektor (2013-02-06 22:47)
IP: *.*.234.154
Mikołaj - z tego co mi wiadomo kasę płaciłeś za projekt dla projektantów a nie dla Burmistrza. A kolektory mają być do końca tego roku.
Odpowiedz
Zgłoś do moderacji
-1
+1
0 (0)
~Róża (2013-01-25 11:19)
IP: *.*.253.213
Kiedy zostaną zamontowane planowane kolektory słoneczne ?
Odpowiedz
Zgłoś do moderacji
-1
+1
+1 (1)
~zajączek (2013-01-25 11:14)
IP: *.*.253.213
Popieram Pana Sroczkę. Co to za miasto, które nie posiada gazu. Myślę, że Pan uświadamia sobie konieczność doprowadzenia gazu do Myszyńca. Czekają na to mieszkańcy.
~do gazu z tym (2013-02-06 22:52)
IP: *.*.234.154
Jaki gaz? Kto go będzie chciał? Przy tych obecnych cenach gazu nikt się nie podłączy. Proponuję zapytać PGNiG o ich plany inwestycyjne.
Odpowiedz
Zgłoś do moderacji
-1
+1
0 (2)
~Sroczka (2013-01-25 10:44)
IP: *.*.253.213
Panie Bogdanie a nie lepiej by było doprowadzić do Myszyńca gaz. W okresie zimowym Myszyniec zatrówany jest przez piece węglowe, w których spalane są różne trujące odpady. Czuć jest to w powietrzu. Pozdrawiam.
Odpowiedz